Kancelaria radców prawnych – na co dokładnie można liczyć z ich strony?

kancelaria radców prawnych

Fachowa pomoc prawna przydać się może przy wielu okazjach. Człowiek czasem nie spodziewa się tego, że będzie musiał skorzystać z takiej wiedzy prawniczej. Aczkolwiek, należy wiedzieć, że można skorzystać nie tylko z pomocy prawników, ale także radców prawnych. Co jest w stanie zaoferować radca prawny klientom indywidualnym, a także przedsiębiorstwom?

Radca prawny a adwokat

Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie następuje rozróżnienie dwóch zawodów – prawnika i radcy prawnego. Ten drugi ma nieco mniejsze możliwości, niż adwokaci. Radca prawny to zawód „zaufania publicznego, funkcjonującym w oparciu o ustawę z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych”. Może on współpracować ze wszystkimi osobami. W tej kwestii nie są narzucone na nie żadne ograniczenia. Wykonują oni zawód na „na podstawie umowy cywilnoprawnej, w spółce cywilnej, jawnej, partnerskiej, komandytowej i komandytowo – akcyjnej oraz w formie umowy o pracę”.

Solidna kancelaria radców prawnych

Co jest w stanie zaoferować kancelaria radców prawnych? (więcej na tej stronie). Zajmuje się ona m.in. takimi sprawami, jak podatki, ochrona danych osobowych, prawo pracy, prawo zamówień publicznych, umowy, prawo nieruchomości, prawo transakcji M&A i prawo spółek, prawo Infrastruktury i budownictwa, postępowanie sądowe i arbitrażowe. Są to ogólne pojęcia, które mogą wymagać dogłębnej analizy. Warto jednak zgłosić się do takiej kancelarii, gdzie zawsze konsument otrzyma odpowiednią pomoc, dzięki czemu wszystkie problemy zostaną rozwiązane.

Comments are closed.